9/02/2019

Bugatti Chiron 490km/h Hız ile Yeni Dünya Rekoru

Bugatti Chiron 490km/h Hız ile Yeni Dünya Rekoru

Bugatti Chiron 490km/h Hız ile Yeni Dünya Rekoru
Bugatti Chiron

Bugatti 'nin özel hazırlanmış modeli olan Chiron ile 300mph'lik(490km/h) hız bariyerlerini yeni kırdı. Fransız markasının açıklamasına göre, 'yakın üretim prototip türevi' dünya rekoru olan 304.773mph'e (490.484km/h) ulaştı. Otomobil, McLaren F1 ve Jaguar XJ220 ile üretim hızı rekorunu kıran Andy Wallace tarafından sürüldü. Kullanılan Chiron tamamen stokta değildi: W16 motoru 1578bhp, standart arabadan 99bhp daha fazla motorla çalıştırılırken, yükseltilmiş motordan en iyi şekilde yararlanmak için daha uzun bir yedinci dişli kullanıldı.Bugatti Chiron 490km/h Hız ile Yeni Dünya Rekoru
Bugatti Chiron

Üretime Yakın?


Bugatti, kullanılan aracın, Chiron Sport'un yeni bir türevinin üretime yakın bir prototipi olduğunu söylüyor… Henüz neler olabileceğine dair henüz bir bilgimiz yok, ancak Bugatti'yi bilerek, bir tür sınırlı baskı modeli bekliyoruz.

Bugatti Chiron 110ans'ı Unutmamak Gerekir

Bugatti, bu yıl 110 yaşında ve Fransız üreticiyi kutlamak için, kendisinin orijinal Chiron'un daha dinamik bir versiyonu olan Chiron Sport'un özel bir versiyonunu açıkladı. Her neyse, bize sadece 20 otomobil üretileceği söyleniyor ve her birinde Fransa'yı ve Bugatti markasını kutlayan bir tweaks koleksiyonu bulunuyor.
'Sınırlı Chiron Sport 110 Ans ile Bugatti 110 başlatıyor inci kuruluşundan yıldönümü,' Stephan Winkelmann Bugatti Automobiles başkanı söyledi. 'Fransa'nın Alsace bölgesindeki Molsheim, Bugatti'nin marka tarihinde önemli bir unsurdur ve bu da geleceğimizi planladığımız yerdir.'
Bugatti Chiron 490km/h Hız ile Yeni Dünya Rekoru
Bugatti Chiron 110 Ans
Bugatti Chiron 110 Ans'in Nesi Farklı?

Eh, yeni araba boyunca 'sıcak haddelenmiş çelik gibi' olduğu söylenen mat Çelik Mavi boyası bulunuyor.
Ayrıca arabanın ön tarafında açıkta kalan Çelik Mavisi karbon fiberini ve Fransız yarış mavisi kaliperlerini de bulacaksınız. Kumlanmış alüminyum yakıt doldurma kapağında bulunur ve arka spoylerin altında Fransız bayrağı bulunur.
Bugatti Chiron 490km/h Hız ile Yeni Dünya Rekoru
Bugatti Chiron 110 Ana arka fransız bayrağı
Chiron Sport 110 Ans Bugatti, arka tarafta ve spoylerde de Bugatti logosuna uyan mat siyah alaşımları kullanıyor.
İçeride, koltuklarda '110 Ans Bugatti' ambleminin yanı sıra üç renkli ve karbon elyaf detaylarının kirpiklerini bulabilirsiniz.
Bugatti, isteğe bağlı Sky Roof'a da bu otomobilde standart olarak attığını söylüyor, bu yüzden bu özel sürüm sürücü ve yolcunun üzerine iki sabit cam panel alıyor.
Bugatti Chiron 490km/h Hız ile Yeni Dünya Rekoru
Bugatti Chiron 110 Ans İç Görünüm

Chiron Sport
'a göre m
otor ve diğer iç üniteler standart değişmiyor.

Henüz piyasaya sürülecek bir fiyat yok, ancak sormanız gerekiyorsa ...


Chiron Sport: Bilmeniz Gereken Her Şey


 Bugatti Chiron Sport hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. Herhangi bir Bugatti normal sayılabilirmiş gibi ...


Bugatti Chiron 490km/h Hız ile Yeni Dünya Rekoru
Bugatti Chiron Sport


Chiron kadar hızlı bir şey nasıl geliştirilir? Bugatti iseniz , şimdiden akıllara durgunluk veren hızına uyacak şekilde inanılmaz yol tutuşu vaat eden bir otomobil olan Chiron Sport'u Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtıyorsunuz .
İlginçtir, burada konuşulacak motor performans artışı yoktur; Chiron Sport, güç aktarma organlarına veya ayarlara gelince neredeyse hiç değişmiyor, bunun yerine revize edilmiş arabanın kullanımını sağlıyor.
Bugatti, Chiron Sport'un Chiron'dan daha sert bir süspansiyonu olduğunu söyledi. Optimize edilmiş arka aks diferansiyel ve Dinamik Tork Vektörleme sistemi ayrıca aracın genel yön değişikliğini de arttırır.


Bugatti Chiron Sport: Wonder-silecekler ve kilo kaybı

Sürülebilirliği artıracak yeni donanıma ek olarak, Bugatti Chiron'u da katı bir diyete soktu. Bu yüzden önemli ölçüde daha fazla karbon fiber ve biraz daha az lüks görmeyi umuyorsunuz. Örneğin, Spor, karbon dokumadan yapılmış ön cam silecek kolları olan ilk üretim otomobilini temsil ediyor.
Bugatti, kurum içi geliştirilen sileceklerin standartlara göre %77 daha hafif ve aerodinamik özelliklere sahip olduğunu söylüyor. Şirket, yeni sileceklerin ne yazık ki ne kadar düşük baskı yaptığını onaylamadı.
Chiron sport'un, serinin geri kalanından daha özel görünmesini sağlamak için, Bugatti, İtalyan Kırmızısı, Fransız Yarış Mavisi, gümüş Izgara Rafale ve koyu gri Silah Tozu gibi birkaç özel renkte sunuyor. Chiron Sport ayrıca ağırlık tasarrufu sağlayan ve aynı zamanda sportif hipercar için benzersiz olan kendi alaşım jantlarını alıyor.
Bugatti Chiron Sport
Açılışta, Bugatti başkanı Stephan Winkelmann, Bugatti'den gelecek daha çok şey olduğuna söz verdi.  Chiron Sport özellikle dar köşelerde yeni bir çevikliğe sahip” dedi. Daha da önemlisi, “Marka üzerinde çalışıyoruz” dedi.
Maliyete gelince? Chiron Sport, standart Chiron için 2,5 milyon Euro (14,350,050 TL) ile karşılaştırıldığında 2,65 milyon Euro tutarında net (yaklaşık 16,901,170 TL) olacak. Siparişler şimdi açılıyor ve teslimatlar yıl bitmeden gerçekleşecek.

Yorum Gönderme

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Aramak İstediğini Buraya Yaz...