9/05/2019

Yer Çekiminin Olmadığı 6 İlginç Mekan (Videolu)

Yer Çekiminin Olmadığı 6 İlginç Mekan (Videolu)

    
 Yerçekimi bizim yaşamımızın en önemli parçasından biri. Var olan tüm evren kütle çekim kuvveti üzrine kurulmuştur. Bu etikide oluşan en küçük bir değişim tüm düzenin bozulması anlamına gelir. Ama yer yüzünde Yer çekim kuvvetine meydan okuyan istisnai mekanlar bulunmakta. Sizlere bu mekarnlardan en çok ilgi gören 6 ilginç mekanı sıralayalım.


Yer Çekiminin Olmadığı 6 İlginç Mekan
Yer Çekimi

1-) Mallerstang Edge - İngiltere

İngiltere'nin kırsal bir yerinde bulunan Mallerstang Edge bölgesi rüzgarın şiddetli olduğu bir bölge. Burada rüzgarın şiddeti ile yukarı doğru çıkan şelale ilginç görüntülere meydan oldu. Buranın adı ters akan şelale olarakta biliniyor. Şelalenin yüksekliği 78 metre.

2-) Alagöz Dağı - Ermenistan

Türkiye ve Ermenistan sınırı arasında bulunan Alagöz dağı'nda oluşan bu olay insanların aklını zorluyor. Dağın dibinde aracınızı kapatıp vitezi boşa alınca araba kendiliğinde yukarı doğru çıkıyor. Bunu ilk olarak bir top sayesinde fark etmişler. Bu olaya tanıklık etmek isteyen turistler her yıl Alagöz dağı'na akın ediyor.

3-) Hoover Barajı - ABD

Yüksekliği 221 metre olan bu barjdan aşağı dökülen su aşağı akması gerekirken yukarı doğru akması ile ilgi çekiyor. Hoover barjında sadece su değil nesneler bile bırakılınca yukarı doğru çıkıyor. Bu olayın nedeni ise basınçtan oluşan hava akımı.4-) Oregon/Gizemli Ev - ABD

   Gizemli Ev, Oregon sakinleri tarafından yasak toprak olarak söyleniyor. 1950 yılında keşfedilen Oregon, Vortex sınırları için olan bu gizemli evde duvarların üstünde bile yürüyebilirsiniz ve nesnelerin olağan dışı hareket ettğini fark edebilirsiniz. Bu kulübede elektronik cihazlar bile çalışmıyor ve burda ilginç olarak insanların boylarının değişmesi.
5-) Mayetik Tepe - Hindistan

   Hindistan'daki bir karayolunda bulunan bu manyetik tepe devasa araçları yokuş yukarı çıkaracak kadar güçlü yer çekimine sahiptir. Hindistanın bazı yerlilerine göre bunu ruhani güçlerin yaptığı söylüyorlar. Bu güçlü manyetik tepe'nin üstünden geçen uçaklar bile belirli bir seviyenin altında uçuş yapmaları yasaktır.6-) Erzurum, Palandöken - Türkiye

    Erzurum, Palandöken dağının eteklerindeki Abdurrahman Gazi Türbesi'ne giden karayolunda bulunan 200 metrelik gizemli yolda aracı belirlenen yerde vitezi boşa atınca yokuş yukarı çıktığını fark edeceksiniz. Her yıl turistlerin uğrak mekanlarından biri olan gizemli mekanın kimileri tarafından Abdurrahman Gazi'nin bir kerameti olduğunu belirtiyor. 
Sonradan yapılan araştırmalar sonucu aslında göz yanılması olduğunu belirtiyor. Aslında araba yokuş yukarı değilde yokuş aşağı gittiği öğrenildi.


Yorum Gönderme

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Aramak İstediğini Buraya Yaz...